1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

Witamy na oficjalnej stronie Służby Liturgicznej Archidiecezji Częstochowskiej

Niniejsza strona ma za zadanie pomagać w formacji młodych ludzi czynnie włączających się w sprawowanie liturgii. Dlatego też tematy poruszane na stronie w szczególności będą związane z Eucharystią. Będziemy informować na bieżąco o życiu archidiecezji, organizowanych kursach, rekolekcjach, wyjazdach i turniejach.

Kontakt z ks. Sebastianem Ciastkiem, opiekunem Służby Liturgicznej Archidiecezji Częstochowskiej, pod nr tel. 535 442 672.

Administrator strony: ceremoniarz Adam Śpiewak -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

KRÓLUJ NAM CHRYSTE !!!!

W czasie kiedy relikwie i obraz Św. Dominika peregrynują po naszej Archidiecezji 

pragniemy wybrać się z pielgrzymką do miejsc związanych z życiem świętego patrona lektorów i ministrantów, a więc do Włoch.

Na pielgrzymi szlak wybieramy się 25 czerwca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. ...

Kontakt: ks. Paweł Wróbel nr tel. 602603270: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 1. dzień, 25.06.17 Zbiórka  w godz. popołudniowych na wyznaczonym miejscu,  załadowanie bagaży i wyjazd. Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię. Nocny przejazd do Włoch

 2. dzień, 26.06.17Przyjazd Padwy w godz. rannych. Nawiedzenie Bazyliki i grobu św. Antoniego. Przejazd do Spiazzi  w okol. Jeziora Garda, nawiedzenie sanktuarium Madonna della Corona położonego w przepięknej scenerii alpejskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

 3. dzień, 27.06.17 Po śniadaniu przejazd do Turynu. Nawiedzenie Katedry gdzie znajduje się Całun Turyński w który był owinięty Pan Jezus i złożony do grobu. Przejazd do Valdocoo, miejsca gdzie św. Jan Bosco założył pierwsze oratorium do którego uczęszczał św. Dominik Savio. Przejazd do hotelu w okol. Turynu. Obiadokolacja, nocleg.

 4. dzień, 28.06.17 Po śniadaniu przejazd do Chieri i nawiedzenie domu rodzinnego św. Dominika Savio. Przejazd do hotelu w okol. Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

 5. dzień, 29.06.17 Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie bazyliki i placu św. Piotra, nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II i św. Piotra,  Przejazd nad morze Tyrreńskie i odpoczynek na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 6. dzień, 30.06.30 Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Rzymu: bazylika św. Jana na Lateranie, Schody święte, Koloseum, Forum Romanum, place: Wenecki, Navony i Hiszpański, Panteon, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 7. dzień, 1.07.17Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino i nawiedzenie cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okol. Rimini.

 8. dzień, 2.07.17 Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem adriatyckim. Obiadokolacja, nocleg.

 9. dzień, Po śniadaniu przejazd do Mirabilandii. Całodzienny pobyt w tym parku rozrywki, wyjazd do  Polski w godz. wieczornych.

 10.dzień, 4.07.17 Powrót do Polski w godz. porannych.

 Cena pielgrzymki wynosi ok. 1.600 zł Przejazd autokarem,

Ø  7 noclegów w pokojach 2 - 4 osobowych, z wyżywieniem HB /śniadanie i obiadokolacja /       

Ø  ubezpieczenie MKL 40.000zł i NW 10.000zł

Ø  opiekę pilota, 

Ø  opiekę duszpasterską,

Ø  bilety wstępu,

Ø   autostrady, parkingi, bilety komunikacji miejskiej......

Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji i wydatków własnych.

NB. 1. Ubezpieczenie nie obejmuje leczenia chorób przewlekłych i dojazdu do grupy po ewentualnej hospitalizacji.

        2. Cena może ulec zmianie przy dużej zmianie kursu euro/zł, ceny paliwa, mniejszej liczby uczestników  itp. 

        3. Program może ulec zmianie z przyczyn niezależnych  /kolejki na granicach, warunki atmosferyczne.../

        4. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Decyduje pilot.

        5. Każdy uczestnik powinien posiadać ważny min 6 miesięcy dowód osobisty lub paszport oraz         

           EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO

        6. Każdy uczestnik niepełnoletni musi przedstawić pisemną zgodę rodzica/prawnego opiekuna do uczestnictwa w ww. pielgrzymce

załącznik:

Kartę uczestnika pielgrzymki