DZIEŃ SKUPIENIA LSO - REGION WIELUŃSKI

Dnia 29 XI 2014 o godz. 10.00 rozpoczął się I Dzień Skupienia Ministrantów i Lektorów regionu Wieluńskiego. Hasło Dnia Skupienia brzmiało „ Przy ołtarzu i na boisku”. Spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w parafii św. Stanisława BM w Wieluniu. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Rafał Omyła wraz z księżmi z parafii biorących udział w Dniu Skupienia. Słowo Boże wygłosił Diecezjalny Duszpasterz LSO ks. Sebastian Ciastek, który zapytał ministrantów jak wygląda ich służba przy ołtarzu,czy ich życie jest ferplay, i jak często Jezus gości w ich sercach.

Po zakończonej Mszy wszyscy (około 300 uczestników dnia skupienia) udali się na Hale WOSiR przy ul. Nadodrzańskiej gdzie rozegrano turniej piłki halowej w kategorii gimnazjalnej i szkoły podstawowej.

Drużyny były z następujących parafii:

GIMNAZJUM

1.     Kraszkowice - Św. Joachima i Anny

2.     Wieluń - Św. Stanisława BM

3.     Mierzyce - Św. Katarzyny Aleksandryjskiej DM

4.     Dzietrzniki - Najświętszego Serca Pana Jezusa

5.     Łaszew - Św. Jana Chrzciciela

6.     Zajączki - Św. Franciszka z Asyżu

7.     Krzepice - Św. Jakuba Apostoła

8.     Lindów - Zesłania Ducha Świętego

9.     Danków - Św. Stanisława BM

10.                        Parzymiechy - Św. Apostołów Piotra i Pawła

11.                        Lipnik - Św. Andrzeja Boboli

12.                        Siemkowice - Św. Marcina BW

13.                        Wieluń –  Św. Józefa Oblubieńca NMP

14.                        Biała - Św. Piotra w Okowach

15.                        Łyskornia - Św. Marii Magdaleny

16.                        Raczyn - Św. Tekli

17.                        Kadłub - Św. Andrzeja Apostoła

18.                        Dalachów -Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

1.     Wieluń – Św. Stanisława BM

2.     Dzietrzniki - Najświętszego Serca Pana Jezusa

3.     Załęcze – MB Częstochowskiej

4.     Zajączki - Św. Franciszka z Asyżu

5.     Krzepice - Św. Jakuba Apostoła

6.     Działoszyn - Św. Marii Magdaleny

7.     Biała - Św. Piotra w Okowach

8.     Wieluń – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

9.     Łyskornia - Św. Marii Magdaleny

10.                       Czarnożyły - Św. Bartłomieja Apostoła

11.                       Skomlin – św. Ap. Filipa i Jakuba

 

         W kategorii gimnazjalnej trzecie miejsce zajęła drużyna z Lipnika. Finał pełen emocji rozegrał się między parafiami z Krzepic i z Siemkowic. Parafia z Siemkowic prowadziła prawie do ostatniej sekundy 1: 0 Ponieważ w ostatniej sekundzie padła wyrównująca bramka po akcji z rożnego rozstrzygnięcie nastąpiło w rzutach karnych, gdzie lepsza okazała się drużyna z parafii z Siemkowic, którym raz jeszcze gratulujemy pierwszego miejsca.

         W kategorii szkoła podstawowa trzecie miejsca zajęła drużyna z parafii Krzepic, a finałowy mecz rozegrał się z jeszcze większymi emocjami pomiędzy parafią z Białej i ze Skomlina. W regulaminowym czasie żadnej z drużyn nie udało się trafić bramki, dlatego przystąpiono do karnych, które w całym turnieju były najdłuższe. Zawodnicy szli łeb w łeb, bronili w tych samych momentach i trafiali dokładnie tak samo, i tak aż 6 razy. Wyjaśnienie przyszło w 7 rundzie karnych kiedy Siemkowicom została wbiła bramka a strzał przeciwnika został obroniony przez bramkarza z Białej. Ministrantom z parafii z Białej raz jeszcze gratulujemy pierwszego miejsca.

         Wszystkie parafie otrzymały dyplomy, natomiast trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii zostały nagrodzone pucharami i dyplomami, a najlepszy zawodnik (kapitan drużyny z Siemkowic) i bramkarz (ze szkoły podstawowej z parafii z Białej) statuetkami. Wszyscy uczestnicy Dnia Skupienia otrzymali pączki ufundowane przez cukiernię Gagatek z Wielunia i jabłka ufundowane przez firmę Witamina z Białej. Wszystkim sponsorom, sędziom, opiece medycznej, obsłudze technicznej, organiście z parafii św. Stanisława panu Sławkowi, scholii dziecięco-młodzieżowej z parafii z Białej k.Wielunia, orazwszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Dnia Skupienia serdecznie raz jeszcze dziękujemy.

                                                                           Bóg zapłać.